НМЦ ЦЗ та БЖД
Рівнененської області

Памятки
Дієві способи зміцнення здоров’я влітку

Щоб взимку не страждати від нескінченності застуд, подбайте про своє здоров’я з літа, що є кращим джерелом позитиву і здоров’я. Саме для тих, хто любить проводити час перед монітором свого улюбленого комп’ютера, ми підготували рекомендації щодо того, як зміцнити своє здоров’я влітку.

Сонце - друг

Сонце – це саме те, що влітку має велику цінність. Сонячні ванни здатні дарувати не тільки красиву засмагу, а й – зміцнювати імунітет, покращувати настрій і стан шкіри. Головне – це міра: опіки нікого до добра не довели. Дозоване сонце, під впливом якого в організмі людини виробляється вітамін D, необхідний для засвоєння кальцію, дуже корисно. Сонячні ванни краще приймати до 11 ранку і після 16 годин дня. При цьому не варто забувати про використання сонцезахисного крему і капелюшки.

Ходьба босоніж

Ходьба босоніж - важлива зміцнююча і оздоровлююча процедура. Вона викликає позитивні емоції у тіла, попереджаючи розлади і хвороби. Зміцнюючи шкіру ніг, ходьба запобігає зараженню грибком, підвищує теплорегуляторні здібності підошви, підсилює стійкість організму до простудних інфекцій.

Активний спосіб життя

Для активних фізичних навантажень краще вправлятися на свіжому повітрі! Візьміть за правило здійснювати ранкову пробіжку, як можна більше ходити пішки, кататися на велосипеді.

У вас є діти? Ще краще! Приєднуйтесь до них в активних іграх і заняттях на вулиці. Футбол, теніс — чому б і ні? Фізичне навантаження позитивно впливає на весь організм, зміцнює м’язи, збільшує тонус шкіри, прискорює кровообіг і сприяє виробленню гормону щастя і задоволення — ендорфіну.

Антистрес

Стрес присутній в нашому житті завжди. Привести до сильного занепокоєння можуть як серйозна неприємність, так і будь-яка дрібниця, якій ми надали занадто велике значення. Саме тому так важливо вміти використовувати в повсякденному житті прості, але дуже ефективні способи боротьби зі стресом. Один з найефективніших — це кольоротерапія. Вона з користю впливає на нервову систему, регулює гормональний фон, покращує настрій і дарує безліч позитивних емоцій. Оточіть себе приємними і веселковими кольорами — жовтим, помаранчевим, зеленим, блакитним. Нехай вони будуть в інтер’єрі, у вашому гардеробі, у вас на столі. Просто дивіться на них, і в підсумку самі не помітите, як настрій почне змінюватися на краще.

Загартовування

Найкращі способи загартовування — контрастний душ і обливання. До речі, якщо ви ніколи не пробували ні того, ні іншого, літо — прекрасна пора почати це робити.

Природні інгаляції

Для того щоб здійснювати природні інгаляції, влітку не знадобиться ніяких спеціальних пристосувань і засобів. Все, що вам необхідно, — це виїзд на природу. Відправляйтеся в хвойний або листяний ліс, на морське узбережжя, в гори, до водоспаду або на озеро, вийдіть в поле. Там ви зможете вдихати чисте свіже повітря, насичене корисними речовинами. Через дихальні шляхи вони потрапляють в легені, насичують організм, кровоносну систему, дарують здоров’я, підтримують імунітет. Природні інгаляції зміцнюють організм вцілому, відмінно допомагають при проблемах з дихальною системою і при перевтомі.

Літнє меню

Багаті вітамінами дари літа допомагають зміцнювати імунітет, який витримає будь-які навантаження в холодну пору року. Літо завжди радує великою кількістю смачних і корисних натуральних продуктів: овочів, фруктів, ягід, зелені. Що ж потрібно їсти влітку? Перш за все, овочі, фрукти і ягоди, що містять корисні антиоксиданти. Це помідори, червоний виноград, полуниця, чорниця, болгарський перець, черемша, шпинат, смородина, обліпиха, черешня. Не варто забувати про фреші. Одні з найбільш корисних — морквяний і гарбузовий. Роблячи салати, обов’язково додавайте в них зелень — кріп, петрушку, селеру.

Хочете бути здоровими, усміхненими і завжди в настрої? Робіть профілактику, адже вона краща за лікування. Хоча деяких хвороб не уникнути, ви можете багато зробити для того, щоб сповільнити розвиток захворювання чи взагалі йому запобігти.

Алла Тищенко,
методист обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Повний текст